ŞENAL SARIHAN’DAN ATIK KAĞIT İŞÇİLERİ İÇİN MECLİS ARAŞTIRMASI TALEBİ  
08.11.2017
1260
Yazı Boyutu: A- A+
ŞENAL SARIHAN’DAN ATIK KAĞIT İŞÇİLERİ İÇİN MECLİS ARAŞTIRMASI TALEBİ

CHP Milletvekili ve TBMM İnsan Hakalrını İnceleme Komisyonu Başkan Vekili Şenal Sarıhan, atık kağıt işçilerinin sorunlarının araştırılması ve çözüm yollarının bulunması için Meclis’i göreve çağırdı.

Ekim ayı başında, Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek’in görevden el çektirilmeden önceki son icraatlarından biri olan atık kağıt işçilerin İskitler’deki yıkılan yaşam ve depolama alanlarını ziyaret eden Sarıhan, konuyu Meclis’e taşıdı. Araştırma önergesi veren Sarıhan “Türkiye’de üretilen kağıt kapasitesinin yüzde 97’sinin geri dönüşümle sağlandığını anımsatarak, kağıt işçiliğinin önemini vurguladı. Sarıhan, doğal çevrenin korunmasına ve ekonomiye büyük katkıları olan yaklaşık 250 bin kağıt işçisinin yaşadığı sorunların her geçen gün arttığına dikkat çekerek Belediye’nin ranta dayalı icraatlarının, söz konusu sorunlara çözüm üretmekten uzak olduğunu ifade etti.

TBMM İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu Başkan Vekili Sarıhan, atık kağıt işçilerinin yaşam ve çalışma koşullarının düzeltecek kalıcı politikalar üretilmesi gerektiğinin altını çizdi.

CHPnet

SİTELERİ